Łączna liczba wyświetleń

piątek, 30 grudnia 2011

...i jak tu nie kochać owczarka?

Owczarek niemiecki jest najwIerniejszym towarzyszem jakiego człowiek może sobie wymarzyć. Jest lojalny, wierny, zawsze gotowy nieść pomoc swojemu panu. Jest bardzo dobrym obrońcą i stróżem. Za każdą chwilę poświęconą mu, on odwdzięczy się po stokroć  swoją miłością, wiernością i oddaniem. Jest  jedynym przyjacielem człowieka, który nigdy go nie oszuka, nie zostawi i nie zdradzi. Obdarza nas bezgraniczną miłością, postarajmy się go nie zawieść.

Owczarek niemiecki, jak sama nazwa wskazuje, jest rasą pochodzącą z Niemiec. Jest psem użytkowym, o bardzo wyważonym usposobieniu, silnych nerwach, wielkiej pewności siebie oraz co bardzo ważne dużej podatności na szkolenie. Musi być odważny, zrównoważony i czujny.
Jest bardzo dobrym stróżem i obrońcą swojego przewodnika i pana.

Moja przygoda z owczarkami zaczęła się w połowie lat 90. Umówiłem się na spotkanie z dziewczyną, jako miejsce wybraliśmy park, a Ona pszyszła w towarzystwie pięknego i wielkiego oowczarka niemieckiego. Od początku pokochałem całą dwójkę -). Ta miłość trwa do dzisiaj, wspomniana dziewczyna jest obecnie moją żoną. Niestety Arona nie ma już wśród nas, ale pamięć o Nim jest wciąż żywa. To dzięki Niemu owczarki w naszym domu zagościły na zawsze.

W pewnej chwili oboje z  żoną wiedzieliśmy, że bardzo chcemy hodować owczarki niemieckie. Postanowiliśmy zacząć naszą wielką przygodę od znalezienia odpowiedniego materiału hodowlanego. Chcieliśmy żeby psy w naszej hodowli miały najlepsze z możliwych pochodzenie genetyczne i wywodziły się z najlepszych lini użytkowych na świecie. Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy i tak trafił do naszego domu Edgar.
Nasz Gary pochodzi z jednej z najlepszych hodowli na świecie, nosi przydomek vom Fichtenschlag. Jego ojciec to 9 pies świata VA Furbo Degli Achei, a mama to dwukrotnie trzecia suka świata VA Viana Vom Fichtenschlag.
Edgar jest bardzo dużym psem, z fantastyczną, piękną głową, dobrą linią grzbietu i kontowaniem. Ma świetne umaszczenie, bardzo rude.
Jego ogromną zaletą jest jego charakter, bardzo lubi dzieci, jest odważny i opiekuńczy. Jest dobrym obrońcą i stróżem.Moi synowie uwielbiają go, a on nie pozostaje im dłużny i ze zdwojoną siłą odwzajemnia to uczucie - jest ich przyjacielem i osobistym ochroniarzem -)


Takiego psa jak Edgar polecam każdemu , którego marzeniem jest aby jego synek lub córeczka wychowywała się w towarzystwie czworonoga. W towarzystwie dzieci staje się on oazą spokoju, zrównoważenia i wyrozumiałości. Dzieciom wybacza wszystko, nawet dzikie ujeżdżanie, niczym kucyka. 
On je naprawdę uwielbia, a nasze dzieci go kochają niemal jak rodzeństwo -)

Z punktu widzenia hodowlanego, Edgar jest bardzo atrakcyjnym psem zarówno ze względu na fakt, że dobrze przekazuje swoje cechy potomstwu jak i na swój bardzo cenny rodowód. Nie zdarzyło się do tej pory aby któreś z jego dzieci nie odziedziczyło po nim koloru, bardzo często przekazuje dużą piękną głowe i mocną linie górną grzbietu.
W jego  rodowodzie SV znajdziemy tak zasłużone dla hodowli i rozwoju rasy psy jak min: Furbo degli Achei,  Quenn von Loher Weg, Yasko vom Farbenspiel, Viana vom Fichtenschlag oraz Zaskia vom Fichtenschlag.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz